Jakiś czas temu prosiłam Was o wypełnienie małej sympatycznej ankietki. Z jednego prostego powodu: chciałam o Was wiedzieć jak najwięcej. O Was, czyli o moich czytelnikach, bo chociaż blog jest mój, piszę go z myślą właśnie o Was.

Odpowiedzi na pytania pozwoliły mi poznać moich odbiorców, stworzyć sobie sylwetkę Statystycznego Czytelnika, zaplanować najbliższą działalność i sprawdzić, czy jest coś, co mogłabym robić lepiej.

W tym miejscu od razu dziękuję osobom, które poświęciły swój czas na wypełnienie ankiety – jesteście super, dzięki! :)

Do rzeczy!

Blogerzy i pieniądze

Blogerzy zarabiają na swojej pracy. Nigdy nie powiem, że to praca cięższa niż w kamieniołomach, ale nadal praca, która kosztuje czas, mnóstwo pracy (bez limitu godzinowego), a czasem też pieniędzy. Poza tym, przecież właśnie w tym tkwi szkopuł – rób, to co sprawia Ci przyjemność i na tym zarabiaj.

Tym bardziej cieszę się, że większość moich czytelników nie ma nic przeciwko współpracom komercyjnym. Z mojej strony mogę Cię zapewnić, że na tym blogu nie pojawią się treści, które nie pasowałyby do mnie i mojej wizji bloga. Sama czytam blogi i wiem, że da się połączyć świetną współpracę reklamową z treścią, która spodoba się czytelnikom. A reklama jest dla bloga, nie blog dla reklamy. 

Współprace komercyjne blogerów…

wspolprace-komercyjne-blogerow

Komć, lajk, szer

Każdy komentarz sprawia, że mój wewnętrzny Artur Schopenhauer odrobinę się uśmiecha.  Powiem Ci, że świetnie jest wiedzieć, że spodobało Ci się to, co napisałam, a jeszcze lepiej, kiedy dzielisz się swoją opinią i rozpoczynasz dyskusje, nieważne, na blogu czy na Facebooku (dzban złota dla każdej części 4,6%!).

Cieszę się, że nikt nie ma problemów technicznych z dodaniem komentarza i że nikt z Was nie uważa moich tekstów za zbyt mało angażujące, aby je komentować. Większość czytelników nie ma potrzeby komentowania, co rozumiem i szanuję, jednak spora grupa wstydzi się komentować.

Drogi zawstydzony czytelniku! Proszę Cię, komentuj, jeśli tylko masz ochotę. Każdy komentarz jest dla mnie ważny, o ile nie jest zwyczajnie hejterski lub obraźliwy, bo na takie tutaj nie ma miejsca. Będzie mi bardzo miło, jeśli się odezwiesz i zapewniam Cię, nie ma się absolutnie czym stresować! To ja stresuję się najbardziej! :D

  • Z czysto praktycznego punktu widzenia – komentowanie i reakcje na posty (like lub inne) zwiększają prawdopodobieństwa wyświetlania się publikowanych przeze mnie rzeczy na Twoim Facebooku – tak działa algorytm odpowiedzialny za to, co wyświetla się na Twojej tablicy. To właśnie dlatego możesz nie zawsze widzieć to, co wrzucam.

Udzielałbyś się w komentarzach, ale…

z-jakiego-powodu-nie-komentujesz

 

Youtube i Newsletter [Brace Yourself]

Tak, planuję kanał na YT! Ale jestem wybredna i lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, więc jeszcze chwilę to potrwa. Ankieta pokazuje, że pierwszych widzów już mam i bardzo mnie to ekscytuje!

czy-ogladalbys-yt

Co do Newslettera (część z Was wyraziła chęć! :), pojawi się zdecydowanie szybciej niż Youtube. Nie chcę zaśmiecać Ci skrzynki pocztowej, więc obiecuję, zero spamu, mail najwyżej raz w tygodniu i tylko takie treści, do których przeczytania sama bym się pofatygowała. Krótko – masz moje słowo, że będzie Ciekawie i jest na co czekać!

Skąd przybywasz?

Większość czytelników dowiaduje się o nowym poście z Facebooka, ale super, że dość spora część (13,8%) obserwuje bloga na bieżąco :). Chodzą słuchy, że nikt nie trafia na posty przez Instagram, więc jakby co, jestem tutaj, o tu!

Skąd dowiadujesz się o postach?

skad-dowiadujesz-sie-o-nowych-postach

Czytasz mojego bloga bo…

…lubisz mój styl, ciekawią Cię poruszane przeze mnie tematy, mamy zbieżne poglądy.

czytasz-bloga

Najlepsze posty!

Najchętniej czytasz posty o życiu po swojemu, czyli świetnie, bo właśnie o to mi chodziło – żeby ten blog zbierał różnych ludzi, ale posiadających jeden cel – prowadzenie fajnego życia we własnym stylu.

wpisy-z-ktorej-kategorii-najchetniej-czytasz

Więcej czy mniej?

Większość z Was uważa, że posty mają idealną długość i są publikowane z odpowiednią częstotliwością. Tych, którzy chcieli więcej, odsyłam do punktu NEWSLETTER :).

Teksty powinny być…

dlugosc-tekstow

Powinnam pisać…

powinnam-pisacŁadnie, całkiem, całkiem!

Wszystkim ankietowanym podoba się wygląd bloga. Czyli nie na darmo nie przespałam kilku nocy, wylałam tonę łez i nauczyłam się nowych wulgaryzmów! :D

Jak oceniasz wygląd bloga?

wyglad-bloga

Leniwce ftw!

A jednak! Leniwce są równie słodkie, co małe szczeniaczki! Czasem lubię sobie pobazgrolić, aczkolwiek bardzo nie umiem. Jakby coś, rysunki mają swoją osobną kategorię – Dziewczyna Pazurem – zapraszam do galerii mojej radosnej twórczości (jeśli zobaczycie na dole małe literki, to znaczy, że tak jak Witkacy notuję pod wpływem jakiej substancji znajdowałam się w szale twórczym).

Czy lubisz rysunki DzO?

czy-podobaja-ci-sie-rysunki-dzo

leniwiec

Kim jesteś?

  • Czytelniczki! Większość czytaczy to dziewczyny

Jesteś…

jestes

  • w wieku 19-24,

Ile masz lat?

ile-masz-lat

  • pochodzące z dużych miast i

Gdzie mieszkasz?

gdzie-mieszkasz

  • z wykształceniem co najmniej średnim.

Jakie posiadasz wykształcenie?

wyksztalcenie

Krótki, ale trwały związek!

Najwięcej osób jest ze mną od pół roku, a wyniki generalnie pokazują mi, że blog mocno się rozwija, bo bardzo wielu czytelników jest ze mną relatywnie krótko. To dla mnie dobry znak! :)

Od kiedy czytasz bloga?

od-kiedy-czytasz


Bardzo dziękuję za wypełnienie Ankiety! Jak widzicie, planów jest sporo i mocno wierzę w to, że dzięki realizacji ich wszystkich po kolei, blog stanie się jeszcze fajniejszym miejscem dla Was i dla mnie :).